ریلز اینستاگرام یک قابلیت جدید می باشد که به شما امکان می دهد ویدیوهای ۱۵ الی ۳۰ ثانیه ای را ایجاد کرده و برای دوستان تان به اشتراک بگذارید.

ریلز اینستاگرام چیست ؟

اینستاگرام قابلیت های متفاوتی دارد که یکی از مهم‌ ترین قابلیت‌ های آن ریلز می باشد. ریلز اینستاگرام یک قابلیت جدید است که به شما امکان می دهد ویدیوهای ۱۵ ثانیه ای را ایجاد کنید و برای دوستان خود به اشتراک بگذارید. این ویدیو ها با استفاده از ابزارهای خلاقانه ‌ای تولید می شوند. ویدیو های کوتاه جذاب و سرگرم کننده تولید شده را می توانید در استوری قرار دهید. ویدیوهای ۱۵ ثانیه همراه با ضبط صدا، جلوه ویژه و غیره ویرایش می گردند. پس از آن می توانید آنها را با فالوور های خود به اشتراک بگذارید.

تفاوت ریلز اینستاگرام با ریلز تیک تاک

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که ریلز اینستاگرام تا حدودی شبیه به تیک تاک است. اما این کاربرد و قابلیت جدید اینستاگرام تفاوت‌های زیادی با ریلز تیک تاک دارد. از آنجایی که ریلز به عنوان یک رقیب جدی برای تیک تاک به شمار می ‌رود بهتر است که در مورد تفاوت ها و شباهت های آنها اطلاعات زیادی کسب کنید ایده اصلی ریلز برای تیک تاک می باشد. فراهم کردن فضای خلاقانه برای هر یک از کاربران جهت ایجاد کردن ویدیوهای کوتاه یک ایده خلاقانه ای بود که تیک تاک آن را بنیان نهاد.

ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام

ریلز به کاربران امکان می ‌دهد که بتوانند بهترین موزیک ویدیوها را تهیه کنند. ریلزهای تولید شده توسط تیک تاک و اینستاگرام تفاوت هایی دارند. ریلز یک ویژگی جدید در اکوسیستم عمومی اینستاگرام شناخته می ‌شود اما باید بدانید که ریلز در تیک تاک به عنوان یک پلتفرم معرفی می گردد. کاربران قادر هستند که در اینستاگرام ویدیو های ۱۵ ثانیه با استفاده از این قالب بسازند. اما در تیک تاک محدودیت زمانی اش حدود یک دقیقه می باشد. ریلز که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شود در استوری بعدی پس از ۲۴ ساعت ناپدید می گردد. اما در تیک تاک تمامی ویدیو ها حفظ می شوند.

تفاوت ریلز با استوری

تفاوت ریلز اینستاگرام با استوری را باید به خوبی بشناسید. با توجه به شباهت هایی که مربوط به ریلز و استوری است شما باید به خوبی برخی نکات را بشناسید تا سردرگم نشوید. ریلز از جمله ابزارهای ویرایشی به شمار می‌ رود که گزینه‌ های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد. افکت ها و همچنین کنترل های متنوع برای سرعت جهت قرار دادن ویدیو به عنوان یکی از قابلیت های ریلز شناخته می‌ شود. ریلز را در استوری و اکسپلورر می توانید به اشتراک بگذارید. زمانی که ریلز اینستاگرام را بارگذاری می کنید قادر خواهید بود که آن را درون فیلد خود ارسال نمایید. در صورتی که از صدای اورجینال زمان ضبط صدا و ویدیو استفاده نمایید این صدا برای ریلز ثبت می گردد.

ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام

نحوه استفاده از ریلز اینستاگرام

اگر شما با برنامه اینستاگرام و تیک تاک آشنا هستید باید بدانید که کار کردن با ریلز برایتان بسیار آسان خواهد بود. جهت دسترسی پیدا کردن به ریلز تنها کافی است که دوربین استوری اینستاگرام خود را باز کنید و گزینه ریلز را انتخاب نمایید. برای ایجاد ریلز  روی دکمه مورد نظر ضربه بزنید. پس از ضربه زدن به راحتی قادر خواهید بود از تصویر مورد نظرتان ریلز بگیرید. اینستاگرام دو گزینه را جهت ایجاد ریلز به شما ارائه می دهد.

دکمه ضبط را می توانید فشار دهید و نگه دارید تا فیلمبرداری آغاز شود. همچنین دوربین را می توانید روی ویدیو آپلود کنید. جهت راه اندازی اولین ریلز خود باید به انتهای صفحه مراجعه کنید و روی ریلز کلیک نمایید. از ابزارهای ریلز جهت آمادگی ضبط استفاده نمایید. جهت انتخاب صدا از گوشی بهتر است که روی گزینه آدیو ضربه بزنید. می توانید تنها قسمت مورد علاقه تان را در این بخش اضافه کنید.